Життя кожного з нас є постійним рухом вперед. Приймаючи відповідальне рішення або перебуваючи в очікуванні важливої події, більшість із нас відчуває безпричинну тривогу, емоційний страх перед невідомістю. Що ж є приводом для занепокоєння та невпевненості у собі?
Невідомість завжди насторожує. Стан невеликого хвилювання, яке відчувається в передчутті чогось нового — нормальна реакція нашого організму. Це зазвичай не заважає нам рухатися до поставленої мети або приймати важливі рішення.
Однак бувають ситуації, коли безпричинна тривога і страх перед невідомістю, зупиняють людину і вона не наважується на важливий крок у своєму житті. Чимало прикладів які надає онлайн журнал, коли боязнь прийняти неправильне рішення, є вагомим аргументом на користь того, що хтось не наважується змінити усталений устрій, навіть якщо він і не влаштовує його?
Наприклад:
Вам запропонували цікаву роботу, про яку можна лише мріяти. Але виникає сумнів у своєму професіоналізмі, необхідність заново освоюватися на новому місці та вливатися в незнайомий колектив — майбутні зміни насторожують і лякають. І закономірно постає питання: «А чи це мені треба?».
Або:
Постійні сумніви у відносинах, пошук відповідей на запитання: «А якщо розлюбить?», «А раптом через 10 років кине мене?» і тому подібні міркування не дозволяють відчувати повну радість від спілкування з коханою людиною та насолоджуватися справжнім моментом життя.
То звідки береться цей страх перед невідомістю?
Перша причина виникнення такої тривоги перед невідомістю — це почуття самозбереження. Боязнь опинитися в біді, зупиняє нас і змушує вкотре все добре обдумати, перш ніж прийняти доленосне рішення.
Другий привід для сумніву — це невпевненість у собі та своїх можливостях. Побоювання, що ми щось скажемо чи зробимо не так, підіб’ємо когось чи не виправдаємо покладених на нас надій, зупиняємо від рішучих дій.
Третя причина — побоювання будь-яких змін і небажання вийти із зони комфорту. Зручно жити у звичному світі, де все зрозуміло та знайоме. Будь-яка зміна сприймається як таке собі «стихійне лихо», що руйнує гармонію життя.
Це основні причини, що викликають почуття безпричинної тривоги перед невідомістю. Вміючи контролювати свої почуття та керувати емоціями, можна значно полегшити своє життя.
Як бути?
“Все в твоїх руках”
Щоб упоратися з почуттям тривожності перед майбутнім, бажано налаштовувати себе на позитив, чекаючи на перспективу покращення якості життя. Не сприймайте можливі помилки як «велику трагедію», а ставтеся до них як до певної даності, яку потрібно прийняти і виправити, щоб рухатися далі.
Зіткнувшись із невизначеністю, ми боїмося втратити контроль над ситуацією. Необхідно усвідомити, що неможливо у житті абсолютно все контролювати. Тримайте у полі своєї уваги лише ті події, які стосуються вашої особистості, підлаштовуючись під непостійність навколишньої дійсності. Приймайте життя таким, яким воно є.
Мотивуйте себе рух до поставленої мети, вирішення конкретних завдань, саморозвиток. Спокійно ставтеся до невдач, немає сенсу зациклюватися на них, сприймайте їх як черговий урок, який виклав життя, щоб ви стали мудрішими і морально сильнішими.